Круглий стіл з нагоди пам’яті Т.Г.Шевченка
23 травня 2017 року в музеї Т.Г.Шевченко в с.Мошни відбувся круглий стіл на тему «На вічнім шляху до Кобзаря».
З доповіддю «Таємне товариство Київського університету Святого Володимира і Тарас Шевченко» виступив Захарченко Петро Павлович, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Мацелюх Іванна Андріївна, кандидат юридичних наук, асистент кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповіла про родину Максимовичів у поетичній творчості Тараса Шевченка.
«Таємне товариство Київського університету Святого Володимира і Тарас Шевченко» - про це повідав кандидат історичних наук, асистент кафедри історії права та держави юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Крижевський Антон Васильович .
Презентації та дослідження життєвого шляху Т.Г.Шевченка запропонували співробітники Черкаського обласного краєзнавчого музею: Нестеренко Валентина Іванівна – заступник директора з наукової роботи
« Т.Г.Шевченко в експозиціях Черкаського обласного краєзнавчого музею»; Мазуренко Ольга Семенівна – завідувач відділу історії краю ХХ початок ХХІст. «Ілюстрації І.Їжакевича до «Кобзаря» Т.Шевченка»; Бугеря Марина Олександрівна – старший науковий співробітник відділу історії краю ХХ початок ХХІст. «Шлях Велетня: Наталя Лівіцька-Холодна про Кобзаря. Емігрантська візія біографії Кобзаря».
Цікаві відомості повідала про Т.Г.Шевченка Шарапа Ольга Михайлівна - завідувач музею, Заслужений працівник культури України, а також, подарувала підбірку літератури і колекції поштових листівок нашому музею від музею Кобзаря м.Черкаси
З доповіддю «На вічнім шляху до Кобзаря», виступила Долгіч Надія Василівна, працівник Канівського музею Т.Г.Шевченка та подарувала книги про Кобзаря .
Черкаський районний організаційно методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи, і особисто, директор Канюка Валентина Миколаївна та завідувач відділу краєзнавства Воскобійник Лариса Василівна, надали велику допомогу в організації та проведенні круглого столу, виготовивши друковану продукцію; підготували цікаву тематичну книжкову виставку; для перегляду надали відеоролики «Шевченко – художник» та «Маловідомі факти з життя Т.Г.Шевченка»
Директор Черкаської районної станції юних техніків Микола Михайлович Якименко провів віртуальну екскурсію Мошнами та показав фільм Олександра Павлова, створений на основі матеріалів зібраних місцевими краєзнавцями про Т.Г.Шевченка.
Учасниками круглого столу стали бібліотечні працівники Левченко Надія Миколаївна – завідуюча та Клименко Ірина Олександрівна – бібліотекар по роботі з дітьми Мошнівської сільської бібліотеки.
Не залишилися осторонь від підготовки та проведення круглого столу керівники гуртків Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Однорог Ганна Сергіївна та Гаврилюк Ганна Дмитрівна, які оформили виставки на території музею і виконали пісні на слова Т.Г.Шевченка .
Для учасників круглого столу була проведена екскурсія залами музею Т.Г.Шевченко в с.Мошнах, яку провели завідувач музею - Грицик Г.Г. та екскурсовод на громадських засадах Гаврилюк Г.Д.
Присутні були в захваті від виставки картин «Благословенна земля» - художника – аматора Ігоря Шкарупи, який тримає пензлі зубами та створює неповторні шедеври; картин Володимира Прожоги «Пейзажі рідного краю», робіт його сина Василя та внучки Вікторії, які виставила дружина Володимира Васильовича (нині покійного) - Марія Михайлівна; вишиваних картин, майстрині ручної вишивки села - Попко Валентини Іванівни, а ще вишитих рушників Лось Катерини Олексіївни, що вабили око своїм розмаїттям та майстерністю.
Гості круглого столу побували в Спасо – Преображенському храмі, що являється пам’яткою архітектури с.Мошни, , господарем якого є Мархалевич Олег Володимирович.
Круглий стіл проходив в одній з експозиційних залів музею. Всі учасники круглого столу отримали комплекти інформаційної літератури про Мошни та музей Т.Г.Шевченка в с.Мошни.